Ndonëse qysh në fillimet e pandemisë është bërë I ditur fakti se fëmijët janë më pak të prekurit nga virusi Covid-19, rastet e infektimeve të tyre nuk mungojnë.
Ndër të infektuarit me koronavirus janë 10 fëmijë të cilët janë shtruar në pediatrinë Infektive në QSUT.
Mësohet se përgjithësisht gjendja e tyre është e qëndrueshme dhe nën monitorimin e mjekëve.
Shqipëria ka shënuar 29.837 rasteve pozitive që janë konfirmuar nga testimet, ndërkohë që kanë humbur jetën 646 persona, ndërsa shifrat prej javësh tashmë njohin vetëm rritje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu