Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot me diell, pa përjashtuar mundësinë për reshje në afate të shkurtra kohore. Gjatë pasdites vranësirat do të largohen duke i lënë vendin motit të kthjellët
Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06°C në 15°C, në zonat e ulëta nga 12ºC në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 24°C.

Era do të fryejë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të jetë nën masat atmosferike të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 09°C deri në 19°C dhe në zonat e ulëta nga 12°C në 20°C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu