Një 32-vjeçar i cili dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendore, ka vrarë biznesmenin grek Spyros Karelis në dyqanin e tij, sepse mendoi se kishte një lidhje me vajzën me të cilën autori ishte i dashuruar. Gjithçka filloi kur autori 32-vjeçar A.R shkoi në dyqanin e mobiljeve në pronësti të biznesmenit 35-vjeçar në qytetin e Nafpaktos dhe e sulmoi atë me thikë.

35-vjeçari Spyros Karelis nuk kishte kohë për të reaguar në kohë pasi autori 32-vjeçar e sulmoi atë pa paralajmërim, duke e goditur në trup, krahë, kokë dhe në qafë. Autori 32-vjeçar, pasi i dha goditje fatale 35-vjeçarit, iku nga dyqani i mobiljeve dhe u zhduk. Biznesmeni 35-vjeçar u gjet i mbuluar me gjak nga një klient i cili rastësisht shkoi në dyqan dhe bleu diçka për shtëpinë e tij.

Biznesmeni fatkeq

Kur pa dyshemenë e mbuluar me gjak, ai menjëherë njoftoi policinë. Vlen të përmendet se 35-vjeçari, megjithëse ishte goditur rëndë, i kishte mbijetuar sulmit dhe policia e transportoi atë në qendrën shëndetësore Nafpaktos dhe më pas në Spitalin Universitar Rio.

Mjekët e spitalit e morën shumë seriozisht gjendjen e biznesmenit 35-vjeçar dhe menjëherë filluan që ta ndihmonin që të arrinte të jetonte, por ai vdiq të mërkurën.

Në fakt, sipas informacionit mjekësor, viktima mori një thikë në pjesën e kokës në një thellësi prej 13 cm, që do të thotë se nëse 35-vjeçari do të ishte gjallë, ai do të kishte një tru të dëmtuar.

Policia arriti shpejt në gjurmët e vrasësit paranojak me ndihmën e mediave sociale pasi autori 32-vjeçar çdo ditë fyente biznesmenin fatkeq. Një figurë tragjike është vajza që nuk kishte asnjë kontakt me vrasësin 32-vjeçar, por edhe me 35-vjeçarin fatkeq, i cili, siç thuhet, dëshironte të kishte një lidhje më të hershme me motrën e saj.

Të dy vajzat janë në gjendje shoku pasi nuk mund të besojnë se 32-vjeçari A.R vrau biznesmenin 35-vjeçar pa ndonjë arsye. Nëna e të riut fatkeq është gjithashtu e shkatërruar pasi ai ishte fëmija i saj i vetëm ndërsa disa vjet më parë ajo kishte humbur burrin e saj në një aksident automobilistik.

32-vjeçari A.R është arrestuar nga oficerët e policisë të departamentit të policisë Nafpaktia dhe një çështje është ngritur kundër tij për vrasje pa dashje me qëllim dhe shkelje të ligjit për armët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu