Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat antiCOVID duke vendosur maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; duke shmangur grumbullimet dhe duke ruajtur distancimin fizik; duke u kujdesur për higjenën vetjake, në mënyrë që të parandalohet përhapja e COVID-19.

Gjatë 24 orëve janë kryer 3974 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 1052 qytetarë.

Në qarkun e Elbasanit janë regjistruar 38 raste me covid-19:

19 Elbasan

11 Gramsh

5 Peqin

2 Cërrik

1 Librazhd

1 Vdekje në Librazhd

Në shkolla janë 36 mësues me COVID ku ditën e djeshme kanë rezultuar 2 mësues të rinjë 1393 raste Aktive qarku Elbasan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu