Tre banorë të qytetit të Elbasanit kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga Covid-19.

Bëhet fjalë për një 62-vjeçar dhe dy të moshuar të moshës 80 dhe 90-vjeçare.

Sakaq, bëhet me dije se ata ishin të infektuar prej disa ditësh dhe po trajtoheshin në spitalet Covid.

Ndërkohë më herët në Elbasan kanë rezultuar 41 mësues dhe 18 nxënës të infektuar me koronavirus në shkolla.

Edhe në qytetin e Gramshit një punonjës spitali mësohet se humbi jetën nga Covid.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu