Moti i keq dhe reshjet e dendura të nisura këtë të shtunë në qarkun e Dibrës kanë sjellë dhe problemet e para në këtë zonë.

Burimet bëjnë me dije se për shkak të reshjeve të borës rreth 50 automjete janë bllokuar në rrugën Kuben – Muhurr, pjesë e aksit Peshkopi – Qafë Draj – Kukës.

Mjetet e bllokuara që nga mëngjesi.

Ndërkohë në këtë zonë trashësia e borës vetëm 5 cm, por firma kontraktore nuk ka marrë masa për hedhjen e kripës, ka sjellë dhe bllokimin e qarkullimit për shkak të ngricave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu