Duket se pranvera do të trokasë shumë shpejt në Elbasan.

Nga parashikimi i motit për 14 ditët në vazhdim rezulton se do të mbizotërojë  kryesisht mot i qëndrueshëm dhe vlerat termike do të njohin vetëm rritje.

Kjo fundjavë mund të ketë edhe vranësira dhe shira lokalë. Por javën që vjen, nga 22 deri më 27 shkurt, do të përjetojmë një pnaverë të vërtetë.  Temperatura do të arrijë deri në 21 gradë.

Moti parashikohet të prishet më 28 shkurt dhe e paqëndrueshme do të jetë edhe java e parë e marsit. Megjithatë temperatuart nuk do të ulen më në vlerat që përjetuam në javën që po kalon.

Kështu dalëngadalë dimrit po i vjen fundit dhe po afron stina më e bukur. Shpresojmë që të zhduket edhe koronavirusi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu