Ministri i Rindërtimit ka zbuluar rritjen e pagës për mjekët dhe infermierët të paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama.

Ahmetaj tha se do të ketë një rritje deri në 1200 euro për mjekët dhe 700 euro për infermierët.

Kreu i qeverisë Edi Rama deklaroi se javën tjetër do të bëhet e ditur shuma e akorduar për rritjen e pagave për mjekët, infermierët dhe mësuesit.

“Javën tjetër do kemi paketën përfundimtare për rritjen e pagës së mjekëve dhe infermierëve”, tha Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu