Disa makina janë përfshirë në një aksident masiv që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Lushnjë-Fier. Shkak është bërë derdhja e naftës në rrugë.

Paraprakisht bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ka qenë fillimisht një kamion që transportonte naftë që është përplasur me barrierat anësore të rrugës, në rrethrrotullimin e Kolonjës dhe më pas disa mjete pas tij.

Si pasojë e përplasjes së kamionit, nafta është derdhur në rrugë dhe mjetet e tjera kanë pasur vështirësi në qarkullim. Disa prej tyre janë përplasur me njëra-tjetrën por dhe me barrierat anësore të rrugës.

Fatmirësisht, deri tani nuk raportohet për të plagosur, vetëm për dëme materiale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu