Një avion pasagjerësh Boeing 737 që mbante 50 pasagjerë është zhdukur në det, pasi ra nga 10 mijë metra lartësi menjëherë pas ngritjes në Xhakarta, pretendojnë raportet e para të mediave ndërkombërtare.

Aeroplani Sriwijaya Air u ngrit nga kryeqyteti indonezian të shtunën dhe po drejtohej për në Pontianak në provincën Kalimantan Perëndimore kur humbi kontaktin me dhomën e kontrollit, sipas raporteve të mediave lokale.

Aeroplani – që besohet të jetë një Boeing B737-500 – mësohet se ka rënë nga 10 mijë metra në më pak se 60 sekonda vetëm katër minuta pasi u ngrit.
Vijon…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu