Ballina AKTUALITET Bora dhe akulli dëmtojnë linjat elektrike në disa fshatra

Bora dhe akulli dëmtojnë linjat elektrike në disa fshatra

0

Disa fshatra në Tropojë po hasin probleme me furnizimin e energjisë elektrike. Bëhet fjalë për fshatrat Dragobi Valbonë, Kërrnajë, Myhejan dhe Shipsan.

Problemet vijnë si rezultat i dëmtimit të linjave elektrike nga bora dhe akulli. Në Tropojë në lartësitë mbi 800 m ka një trashësi bore që arrin deri në 50 cm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu