Babai i Çiljetës, Ferdinand Xhilaga, ka humbur jetën pas komplikacioneve nga Covid-19.

Disa ditë më parë, këngëtarja braktisi emisionin e mëngjesit në Top Channel, pikërisht prej gjendjes së rënduar të babait të saj.

“Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, e cila sot do të ishte pjesë e ‘Wake Up’, këtë mëngjes na ka lajmëruar nëpërmjet një mesazhi që ka të atin sëmurë, është për intubim. Të shkuara babait të Çiljetës. Në këtë formë na lajmëroi që nuk mund të jetë dot pjesë e diskutimit”, tha moderatori Isli Islami mëngjesin e programit.

Fatkeqësisht ai nuk e fitoi dot betejën me koronavirusin dhe ditën e sotme u nda nga jeta. Në rrjetet sociale Çiljeta ka vendosur fjongon e zezë, simbol në të tilla raste.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu