Në Kosovë që nga fillimi i pandemisë janë infektuar rreth 60 mijë persona me COVID-19 . Prej tyre 1,492 kanë humbur jetën, ndërsa mbi 52 mijë janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 6 mijë e 231.

Në njoftimin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, numri total i rasteve pozitive është 59,931 raste nga 231,094 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,492 raste të vdekjes.

Në raportin e së shtunës thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 260 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 52,208 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6,231.me Covid-19

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu