Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19 kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca.

Lajmi i trishtë është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetet sociale, ku një ndër ta është edhe këngëtari Ilir Shaqiri me të cilin ka pasur edhe një bashkëpunim.

Kakoca është bërë i njohur si një nga kollonat kryesore që luftoi në ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu