Del videoja e hajdutit që tentoi të vjedhë mbrëmë Xhaminë Mbret në lagjen “Kala” në Elbasan.

Nga pamjet filmike duket se si hajduti shpërthen derën kryesore. Por befas është aktivizuar sinjali i alarmit i cili e ka frikësuar atë.

Pra ai nuk ka mundur të depërtojë brënda ambienteve ku ruhet arka pasi është larguar me shpejtësi.

I gjithë ky akt ka shkaktuar indinjim në rrjetet sociale. Kanë qenë të shumta reagimet e qytetarëve dhe të besimtarëve që dënojnë aktin, për më tepër kur vihet dorë në një institucion të shenjtë siç është xhamia.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Për më shumë shihni videon se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Xhaminë Mbret:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu