LISBON, PORTUGAL - OCTOBER 07: Cristiano Ronaldo, Captain of Portugal shouts instructions to his team mates during the international friendly match between Portugal and Spain at Estadio Jose Alvalade on October 07, 2020 in Lisbon, Portugal. (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Cristiano Ronaldo i ka trishtuar të gjithë tifozat e tij me deklaratën e fundit.
Sulmuesi 35-vjeçar, ka deklaruar se cikli me Kombëtaren e tij do të mbyllet pas botërorit të 2022-shit. Ai nuk do jetë më pjesë e kombëtares. Ronaldo u shpreh:”Kupa e Botës Katar 2022 do të jetë e fundit për mua”.
5 herë fituesi i Topit të Artë ka mundësinë të synojë edhe për dy trofe me luzitanët, teksa përpara e pret Euro2021 dhe më pas Botërori, ndërsa deri më tani ka arritur të ngrejë vetëm një herë Kupën e kampionatit europian, të cilin e fitoi në vitin 2016 përballë Francës.
Në vitin 2022 Ronaldo do të jetë në moshën 37-vjeçare dhe mbetet për t’u parë nëse atëherë do të jetë edhe koha kur do të ndahet përfundimisht nga futbolli i luajtur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu