Nga Telnis Skuqi

“Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur brenda një drejtorie në varësi të Bashkisë së Gjirokastrës, pas orës zyrtare të punës, në qytetin e Gjirokastrës, afro 10 ditë më parë. Policia dhe kryebashkiaku i emëruar, rilindasi Flamur Golemi, po investojnë personalisht që çështja e përdhunimit të mbahet e fshehtë. Në këtë ngjarje të pazakont u përfshin tri persona, drejtori i ndërmarrjes së ujësjellësit, Gentian Llogo, një punonjëse, si dhe i dashuri i saj. Sipas video-audio që disponoj www.imtesi.woprdpress.com, dëgjohen grushtat që merr drejtori i ndëmarrjes, ndërsa i dashuri i tij ishte dramatizuar ku e fejuara e tij, e kishte informuar se Llogo kishte tentuar ta përdhunoj atë në zyrën e tij.

«Kush je ti që prek të dashurën time», – dëgjohen në video-audio dhe pas 5 sekondash dëgjohen ulërimat e Llogos, teksa i dashuri godishte papushim Llogon. Burime të sigurta nga stafi i përfaqësuesit politike të PS për qarkun e Gjirokastrës, Bledi Çuçi, i thanë gazetarit Skuqi se lidhur me këtë ngjarje është informuar personalisht Ministri i Brendshëm, por për shkak të fushatës elektorale, çështja ndaj Llogo është mbajtur e fshehtë, deri në dorëheqjen e tij si drejtues i ndërmarrjes.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu