Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Uniformat blu bëjnë me dije se në pranga kanë rënë shtetasit J.Gj. 29 vjeç i akuzuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe një 37 vjeçar i cili ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Njoftimi i plotë:

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, shtetasin J. Gj., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 113 doza me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Specilaistët për Hetimin e Krimit në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasin K. Z., 37 vjeç, banues në Selenicë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes të tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu