Duket e habitshme dhe e pabesueshme. Një bimë që prodhon vezë! Nuk është as truk dhe imagjinatë. Por diçka e provuar me zë dhe figurë.

Në videon që do të shihni më poshtë duket se nga një bimë, në vend të kokrrave të frutave ka vezë. E madje për të bërë më të besueshme këtë, vezët e bimës thyhen dhe nga ajo rrjedh e bardha, ndërsa në brendësi ndodhet e verdha.

Fenomeni është vërtet i pa shpjegueshëm. Megjithatë realitet.

Reagimet e para nuk kanë munguar. Mendohet se gjatë evolucionit të saj, bima ka krijuar fryte të ngjashme me vezët. Pra fruti ka lëvozhgën, të bardhën dhe të verdhën që në fakt është bërthama e frutit pavarësisht se nuk është e fortë si bërthamat e frutave të tjerë por ngjason me vezët e zakonshme. Për më shumë shihni këtë video:

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu