Ish-Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati del pozitiv me Covid-19.

Lajmi bëhet i ditur në mënyrë ekskluzive për Infoelbasani.com nga burime të ISHP.

Sipas burimit, ish-Ministri ka rezultruar pozitiv me Covid dhe është karantinuar. Burime bëjnë me dije se ai po trajtohet në kushte shtëpie dhe se gjendja shëndetësore paraqitet e mirë.

Bushati ka munguar në Parlament gjatë kësaj jave.

Covid është përhapur në mënyrë të frikshme në Shqipëri dhe tani rezultojnë të prekur edhe deputetë, ministra, politikanë, pushtetarë të lartë etj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu