Elbasani vazhdon të ketë numrin më të lartë të vdekje nga Covid-19,  vetëm sot raportohen tre viktima :
Një në Elbasan, Një në Peqin dhe një në Librazhd.

Sipas raportimeve në qarqe janë :
Elbasan : 28 raste
Gramsh  13
Peqin 3
Librazhd 2
Cerrik 2
Belsh 2

Nderkohë në qarkun e Elbasanit jane ende  876 raste ku gjatë 24 oreve të fundit janë shtuar 48 vatra aktive .

Këto shifra alarmante ,sjellin problem më të madh tek gjimnazet ku mësimi vazhdon të mbete i alternuar online dhe në klasa .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu