Një operacion  i Europol i udhëhequr nga Policia Kombëtare Spanjolle dhe Shërbimi Sekret i SHBA ka çuar në çmontimin e një grupi të krimit të organizuar të përfshirë në mashtrim dhe pastrim parash. Operacioni përfshiu gjithashtu shërbime policore nga Austria, Danimarka dhe Greqia si dhe Departamenti i Drejtësisë i SH.B.A. dhe Rrjeti i Zbatimit të Krimeve Financiare të SHBA (FinCEN).

Gjatë operacionit janë vënë në pranga 105 persona. Të arrestuarit akuzohen se kanë kryer 12 milionë euro mashtrim me kartat bankare.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu