Flamur Noka është caktuar nga Kryetari Lulzim Basha dhe Kryesia e PD si koordinator i kësaj force politike për qarkun e Elbasanit.

Noka zëvendësoi Edmond Spahon.

Flamur Noka njihet si një nga oponentët e fortë të PD-së ndaj PS. Ardhja në Elbasan konsiderohet si „dorë e hekurt“ pasi qarku Elbasan është ndër më të mëdhenjtë në shkallë vendi dhe ka rol të rëndësishëm në zgjedhje.

Pritet që së shpejti ai të nisë nga puna për organizimin e strukturave për të filluar fushatën.

Ndërkohë PS e ka nisur fushatën duke zhvilluar takime në fshatra dhe në qytet. Edhe disa parti të tjera po bëjnë të njëjtën gjë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu