Raffaele Cutolo, shefi i organizatës së famshme mafioze italiane, Camorra, i cili vdiq të në burgun e Parmas, u dërgua për në banesën e fundit në orët e vona të natës së djeshme, rreth orës 23:15.

Për të përcjellë trupin e pajetë të njeriut që kaloi mbi 25 vjet nën regjimin 41 bis në burgje të ndryshme italiane, ishin vetëm 12 persona.

Gruaja e tij Immacolata Iacone dhe vajza e tij Denyse, të cilët e ndoqën atë nga Parma, vëllai i tij Pasquale dhe motra e tij Rosetta dhe disa nipër e mbesa.

Ndërkohë policia kishte marrë masa të forta në qytetin Ottaviano.

Autoritetet kishin frikë nga grumbullime të shumta njerëzish pasi mijëra mesazhe ngushëllimi dhe respekti u shpërndanë në rrjetet sociale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu