Reshjet e shiut që kanë përfshirë vendin tonë në 72 orët e fundit kanë sjellë situatë të përkeqësuar në Luginën e Drinos.

Kjo ka bërë që të përmbytet fusha sportive Lefter Millo në fshatin Dervican të bashkisë së Dropullit, 8 km larg nga qyteti i Gjirokastrës.

Ndërkohë përgjatë aksit rrugor Gjirokastër-Kakavijë në afërsi të këtij fshati janë evidentuar përmbytje në fusha duke rrezikuar tokat bujqësore dhe bizneset që operojnë në këtë zonë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu