Anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë, do të shënojë një moment të rëndësishëm këtë fundjavë.
“Wonder of the Seas” i Royal Karaibe do të prekë ujin për herë të parë, pasi ajo ka qenë në ndërtim e sipër për më shumë se një vit. Anija tani po zhvendoset në një “stendë të lagësht” ku zhvillimi do të vazhdojë.

Ishte menduar të debutonte në 2021, por me ndërlikime nga shpërthimi i koronavirusit kjo u shty përsëri në 2022. Anija mund të mbajë 6360 pasagjerë dhe është gati 330 ft (101 m) më e gjatë se RMS Titanic (904 ft) dhe 165 ft (50 m) më e gjatë se Kulla Eiffel. Kostoja e përgjithshme e ndërtimit ishte 1,046 miliard paund.

Megjithëse duket diçka e pazakontë të ndërtohen anije të reja duke marrë parasysh kufizimet e lëvizjeve për shkak të pandemisë së koronavirusit, është konsideruar gjerësisht nga kompania e lundrimit se industria do të vazhdojë të rritet pasi të hiqen kufizimet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu