Borussia Dortmund po fiton 0-2 kundër Schalke 04 dhe dy golat u shënuan në pesë minutat e fundit të pjesës së parë.

Fillimisht ishte Jadon Sancho ai i cili realizoi në portën e skuadrës vendase, në minutën e 42-të. Tre minuta më pas Haaland tregoi edhe një herë tjetër cilësitë e tij.

Me një lëvizje akrobatike goditi topin dhe tashmë goli i tij po bën xhiron e internetit. Ky ishte goli i 16-të për Haaland në Bundesliga këtë sezon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu