Policia e Elbasanit ka arrestuar një hajdut, i cili ditën e shtunë nën kërcënimin e armës grabiti një supermarket.

I arrestuari është Florenc Hida 35 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në lagjen “28 Nentori”.

Autori i grabitjes, i divorcuar, ishte dënuar edhe për parë për vjedhje me dhunë.

Gjatë kontrollit 35-vjeçarit iu sekuestrua pistoleta që përdori për grabitjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu