Dashi
Mos u tregoni kokëfortë nëse dëshironi një jetë të lumtur. Përgjegjësitë familjare do t’ju rriten, çfarë mund t’ju shkaktojë tension. Ka gjasa të mërziteni për shkak të ndërhyrjeve të anëtarëve të familjes apo të bashkëshortes/bashkëshortit.

Demi
Mund të përballeni me disa probleme sot, por bëhuni realistë dhe mos prisni mrekulli nga njerëzit që përpiqen t’ju ndihmojnë. Mos lejoni që të tjerët të kuptojnë sesi ndihesh.

Binjakët
Emocionet dhe pasioni i tepërt mund t’ju dëmtojnë psikologjikisht. Ngërçin financiar që iu ka përfshirë do ta kaloni me ndihmën e miqve. Gjatë paradites mund të debatoni me partneren/partnerin.

Gaforrja
Parashikohet një ditë e mbarë në aspektin shëndetësor. Energjia pozitive do ju bëjë që edhe fizikisht të ndiheni mire. Përpiquni që çdo ditë të jeni më optimistë.

Luani
Ka gjasa të mos jetë një ditë e mirë sa i përket financave. Mos u shqetësoni sepse do të jetë kalimtare. Parashikohet një ditë mjaft e mirë në dashuri.

Virgjëresha
Dikush duket se ndjen nevojën për praninë tuaj. Sa i përket aspektit profesional, tregohuni më i vendosur për të çuar përpara projektet tuaja.

Peshorja
Ka gjasa që pjesa e pare e ditës t’ju duket pak e vështirë. Punët që mund të keni lënë përgjysmë, do jua bëjnë ditën më të ngarkuar. Rekomandohet t’i përfundoni ato pa humbur kohë.

Akrepi
Do të keni nevoje për qëndrueshmëri në marrëdhënien tuaj, por kjo gjë do të jetë e vështirë të ndodhë. Do të jetë një ditë me ulje-ngritje në aspektin romantik. Bëni kujdes gjatë bisedave në familje.

Shigjetari
Bëni durim, në mënyrë që të mos humbisni qetësinë në punë. Një projekt mund të mos ju ecë mirë. Mundohuni që t’i hidhni hapat në mënyrë graduale.

Bricjapi
Nëse po planifikoni që të bëni një investim, apo të ndryshoni vendin e punës, rekomandohet të prisni pak. Nuk është dita e duhur për projekte të mëdha. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet ditë e mbarë.

Ujori
Të lindurit e kësaj shenje ka gjasa që sot të përqëndrohen maksimalisht në jetën e tyre personale. Mund të zbuloni se dikush është shumë i interesuar për ju. Megjithatë tregohuni të kujdesshëm me sjelljen tuaj.

Peshqit
Nuk përjashtohet mundësia që financat tuaja të përmirësohen. Dëshira për të qëndruar sa më shumë me partnerin dhe për te përjetuar emocione do jetë e madhe gjatë kësaj dite. Mendoni një mënyrë për ta realizuar sa më mirë këtë.