Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid mjeku radiolog në qytetin e Beratit, Gëzim Lamaj. Ai ishte i shtruar prej disa ditësh në Spitalin Infektiv në Tiranë. Gjendja e tij ishte e rëndë dhe për pasojë nuk ka mbijetuar dot. Ai ndërroi jetë në moshën 63-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e tij dhe disa kolegë, me të cilët mjeku kishte bashkëpunuar prej vitesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu