Mbërmjen e djeshme, në Novi Pazar persona të panjohur kanë “eliminuar” pronarin e një agjencie turistike në Prishtinë dhe kanë plagosur një tjetër. Sipas mediave serbe, viktima është Selajdin Janjeva, pronari i Agjencie Turistike “Selo Tours” nga Prishtina. Së fundmi mësohet se ka vdekur edhe personi i dytë, baxhanaku i viktimës. Rezultatet e para të hetimit tregojnë se sulmin me armë e ka bërë një person i paidentifikuar deri më tani.

Gjithashtu janë bërë publike edhe pamjet nga përplasja me armë zjarri. Fillimisht shqiptari dhe vrasësi kapen me fjalë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu