Bora e rënë në orët e fundit ka sjellë bllokim në shumë qytete të vendit, ndërkohë që duket se në shumë akse rrugore nuk është hedhur as kripë për shkrirjen e akujve, duke rrezikuar jetën e drejtuesve të mjeteve dhe pasagjerëve.

Një banor i qytetit të Korçës, mallkon përmes një fotoje që ka postuar në rrjetin e tij social pasi dëbora ka arritur deri në 1 metër e gjysmë. Siç shihet dhe nga pamjet banorët kanë dalë për zhbllokimin e rrugës, gjë që ka qenë e pamundur, pasi bora vijon që të bjerë ende.

Ai ka shkruar:

NE JEMI 2 HERE TE MALLKUAR LE QE NA RA FATI NE SHQIPERI PO NA RA DHE NE KORCE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu