Një ukrainas ka raportuar një vrasje fiktive në polici me shpresën se ata do të pastrojnë borën nga rruga e tij kur ata vijnë për ta arrestuar, kanë thënë autoritetet rajonale.

Burri thirri policinë të shtunën në mbrëmje për t’i thënë se ai kishte vrarë partnerin e nënës së tij duke e therur atë. Ai tha se viktima “nuk dha shenja jete”, tha të hënën Julia Kovtoun, një zëdhënëse e policisë së Cherniguiv.

Njeriu gjithashtu këshilloi policinë të sillte një pastrim dëbore sepse “nuk ishte e mundur të arrihej në shtëpinë e tij ndryshe”, shtoi Kovtoun.

Sidoqoftë, oficerët e zbatimit të ligjit ishin në gjendje të arrinin pronën në fshatin e vogël Grybova Rudnia në Ukrainën veriperëndimore duke përdorur një automjet të lartë që i përshtatej terrenit. Viktima e pretenduar ishte “i sigurt dhe shëndoshë e mirë dhe askush nuk e kishte sulmuar atë”, vazhdoi zëdhënësja.

Rruga në fjalë ishte pastruar nga bora në mëngjes, sipas autoriteteve lokale, por burri tha se ishte i pakënaqur me punën dhe shpresonte që policia do ta mbaronte punën. Personi që bëri denoncimin mundet të përballet me një gjobë të majme për veprimin që ka kryer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu