Tre shqiptarë kanë rënë në pranga në Britaninë e Madhe pasi janë kapur në banesa ku kultivohej hashash.

Treshja, të gjithë me origjinë shqiptare, u arrestuan në sulmet e ndara të policisë në West Cornforth dhe Evenëood, në janar.

Roxhens Dymyshi, 24 vjeç dhe 27-vjeçari Lulzim Ceveli u arrestuan në një pronë në High Street, West Cornforth, ku u gjetën nga policia edhe 780 bimë kanabisi në faza të ndryshme të pjekurisë, më 11 janar.

Secili mohoi akuzat për prodhimin e prodhimin e drogës. Ata do të qëndrojnë në paraburgim deri në pritje të gjyqit më 7 qershor.

Në një rast tjetër Miri Mekshi, 32 vjeç, gjithashtu pa vendbanim fiks, u paraqit në gjykatë për të njëjtën akuzë. Ai u arrestua më 15 janar në West Terrace, Evenëood, ku po kultivohej kanabis.

Në Gjykatë u tha se ai mendohet të ketë qenë ‘kopshtari’ duke mbikëqyrur të korrat në atë që ishte një ndërmarrje në shkallë tregtare.

Chris Baker, duke ndjekur penalisht rastin, tha se dëshiron të shqyrtojë përmbajtjen të telefonit për të përcaktuar rolin e tij të plotë.

Asnjë deklaratë nuk është paraqitur dhe ai do të mbetet në paraburgim në pritje të një seance dëgjimore të mëtejshme për pranimin e fajësisë më 3 mars.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu