KATEGORIA

AKTUALITET

Vritet me thikë nga shoku 15 vjeçari shqiptar që studionte për mjekësi

  Një ngjarje tragjike ndodhi sot në Prizren, ku u vra me thikë një adolëshent 15 vjeç, nga një bashkëmoshatar i tij. Policia njoftoi se i...

Aksidenti i rëndë pranë ambasadës italiane/I riu ia hedh vetëm me një gjobë

Stiverjan Dashi, i riu që shkaktoi aksidentin e rëndë pranë ambasadës italiane ka marrë vetëm dënim administrativ. Ngjarja e frikshme ndodhi tre ditë dy...

Gjobitet me 50 milionë lekë kryeplaku,organizoi protestë për rrugën

Policia e Mirditës ka gjobitur me vlerën 5 milionë lekë të reja kryeplakun e fshatit Rraja e Zezë, Mirditë Kol Nikollin. Ai është gjobitur...

Zbulohen detaje të reja për biznesmenin që është zhdukur që prej 6 Janarit

Sipërmarrësi Davide Pecorelli, pronar i disa bizneseve në fushën e estetikës dhe ish-arbitër në Arezzo është zhdukur që prej 6 Janarit. Mediat italiane kanë...

Komisioni Evropian pritet të marrë vendimin për vendosjen e “pasaportës COVID-19″

Bashkimi Evropian është duke e shqyrtuar idenë për vendosjen e të ashtuquajturave “pasaporta COVID-19″, të cilat do t’u mundësonin udhëtim të papenguar qytetarëve të...

Flet punonjësi i kishës që u dhunua paraditen e sotme nga një punonjës i rrugës

Koço Kapedani, punonjësi i Kishës që u dhunua paraditen e sotme nga një punonjës i rrugës përpara shtëpisë së tij ka treguar se si ka...

“Janë vaksinuar 447 mjekë dhe infermierë”,Manastirlliu ndjek nga afër vaksinimin e personelit shëndetësor në “Air Albania”

Sot ka nisur java e dytë e vaksinimit anti-Covid me personelin shëndetësor të pavionit Covid të Pediatrisë, aty ku dhe po trajtohen fëmijët e...

Mark Marku komenton detyrën e re që i është besuar/ Zgjidhet drejtues politik i PD-së për Lezhën

Ish-deputeti dhe pedagogu Mark Marku ka komentuar sot detyrën e re që i është besuar sot, ku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për...

14-vjeçari nga Shqipëria ngre në këmbë jurinë e kompeticionit muzikor Suedez

Rejhan Sjunger është vetëm 14-vjeç dhe ka ngritur në këmbë jurinë e kompeticion muzikor për fëmijë në Suedi. Rejhan është me prejardhje nga Kosova dhe...

Zbulohet një simptomë tjetër e Covid 19, dhe ka të bëjë me gjuhën

Epidemiologu britanik Tim Spector ka paralajmëruar për një simptomë të re të koronavirusit, që deri tani nuk ka rënë në syrin e ekspertëve. Bëhet...

Lajmet e fundit