KATEGORIA

BIZNES

Shisnin maska, dy 23-vjeçarët bëhen milionerë

Dy zviceranët, Jascha Rudolphi dhe Luca Steffen, janë bërë milionerë gjatë valës së parë të pandemisë duke shitur maska mbrojtëse të COVID-19. Sipas mediave zvicerane,...

Qytetet që japin pagat më të larta dhe më të ulëta në Shqipëri. Në Elbasan meshkujt paguhen më pak se femrat!

Paga mesatare mujore në Shqipëri në vitin 2019 arriti në 52.382 lekë. Statistikat e detajuara nga rajonet të raportuara nga INSTAT tregojnë se, Qarku...

Del sa është pasuria e shqiptarëve. Shifra duket astronomike

Pasuria financiare e shqiptarëve vlerësohet të jetë pak më shumë se një trilion lekë ose rreth 8.1 miliardë euro. Ky tregues llogaritet si diferenca...

27 vite pasi e themeloi, Jeff Bezos tërhiqet si drejtor i Amazon. Ja kush e zë postin e tij

Jeff Bezo-s ka vendosur të tërhiqet nga pozicioni si CEO i amazon 27 vite pasi e themeloi këtë kompani. Bezos do të kalojë në rolin...

Zbulohet lista e deputetëve më të pasur në Shqipëri

Në emisionin “Opinion” është publikuar lista e plotë e deputetëve më të pasur në vendin tonë. Nga të dhënat, rezulton se Tom Doshi mban...

A mund të bëhet Leku, monedhë zyrtare e Kosovës? Guvernatori i Bankës i jep fund dilemës, ja çfarë thotë

Është thënë disa herë se Kosova mund të bëjë si valutë zyrtare Lekun e Shqipërisë. Madje, lideri i Vetëvendosje Albin Kurti, që drejtoi qeverinë...

E konfirmon CNN: Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit

  Greqia, Maqedonia dhe Serbia duan të ndërtojnë një kanal që, sipas ish shefit te Qeverise greke Alexis Tsipras, “mund të ndryshojë gjeografinë e Ballkanit”....

Nis sot aplikimi i fermerëve për naftën pa akcize, por shumica prej tyre ndjehen të përjashtuar

Nis sot në qytetin e Fierit aplikimi i fermerëve për naftën pa akcize, por banorët e zones shprehen se ndihen mosbesues dhe skeptikë pasi...

Njihuni me 3 kartmonedhat e reja që do të dalin në treg deri në fund të vitit 2021

Tre kartëmonedha të reja, një prej të cilave nuk ka qarkulluar më parë në vendin tonë do të hidhen këtë vit në treg. Konkretisht...

Kurum Internacional, brenda gjigandit të industrisë së rëndë në Shqipëri. (Reportazh i përgatitur nga Infoelbasani.com)

  Prej më shumë se dy dekadash, kompania turke Kurum Internacional, vazhdon të mbetet lider e industrisë së rëndë në Shqipëri. Kompania e filloi aktivitetin e...

Lajmet e fundit