KATEGORIA

BIZNES

Njoftim i rëndësishëm i Tatimeve për bizneset: Nga 1 janari të gjitha faturat…

Nga 1 janari, bizneset që kanë lidhje me shtetin do lëshojnë faturë elektronike. Administrata tatimore ka njoftuar të gjithë bizneset që të marrin masat...

Rama “maskohet” me mushama shiu dhe maskë dhe shkon në…

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar punimet në kantierin e lagjes së re që do të ndërtohet në Fushë Krujë. Rama pavarësisht se...

Më të varfërit/ Shqipëria, e treta më e shtrenjtë në Europë për çmimet e apartamente

Të blesh një pronë në Shqipëri, sidomos në Tiranë do të jetë më e vështirë në vitin 2020. Shqipëria renditet e treta më e shtrenjtë...

Nga 1 tetorit hapen ambientet e mbyllura të bareve, restoranteve dhe pishinave! Ja çfarë duhet të mbani parasysh!

Nga data 1 tetor Ministria e Shëndetësisë dhe task-forca anti-covid kanë vendosur që të hapin ambientet e mbyllura dhe të brendshme të bar-kafeve,...

Kurum padit me 100 milion Euro për prishje kontrate shtetin shqiptar

Kompania Kurum ka paditur Shqipërinë në arbitrazh ndërkombëtar, duke kërkuar një dëmshpërblim me vlerë të raportuar prej 100 milionë euro për prishjen e kontratës...

Kriza e Covid-19 ka nxitur një rritje të qarkullimit të parasë jashtë bankave.

Kriza e epidemisë së Covid-19 ka nxitur një rritje të qarkullimit të parasë jashtë bankave. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se sasia...

Pas pandemisë shqiptarët iu turrën bankave, sa milionë euro u tërhoqën prej tyre, sa para mbahen ende nëpër shtëpia

Kriza e epidemisë së Covid-19 ka nxitur një rritje të qarkullimit të parasë jashtë bankave. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se sasia...

Banka Botërore llogarit kostot, ja sa është humbja për individ nga mbyllja e shkollave gjatë pandemisë

Pandemia Covid -19 do të shtrijë efektet negative për dekada me radhe për shkak të humbjeve që individët do të përjetojnë nga cenimi i...

Si kurrë më parë/ Rezervat e arit të Bankës së Shqipërisë arrijnë vlerën më të lartë historike

  Rezervat e arit të Bankës së Shqipërisë arritën në fund të korrikut vlerën rekord të 147 milionë eurove. Statistikat e Bankës Qendrore tregojnë se rezervat...

Centrali fotovoltaik lundrues mbi HEC Banjë, Statkraft merr licencën me afat 25 vjet nga ERE

Enti Rregullator i Energjisë i ka dhënë kompanisë Statkraft Renewables Albania një licencë me afat 25 vjet, për veprimtarinë e prodhimit të energjisë elektrike...

Lajmet e fundit

Digjen dy makina gjatë natës

Dy makina janë përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të diele në Vlorë. Sipas policisë mësohet se si pasojë e flakëve është djegur plotësisht...

Faktorët që rristin rrezikun e kancerit të gjirit tek meshkujt

Meshkujt kanë inde të vogla të indeve të gjirit, ndonëse gjinjtë e një burri të rritur janë të ngjashme me gjinjtë e një vajze...

Studimi i OKB-së:”Shqiptarët më pesimistë se mesatarja e botës.”

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar nga Organizata e...

Zbuloni mënyrën se si përdoret Aloe Vera për shërimin e mishrave të dhëmbëve

Aloe Vera është një bimë me veti shumë të vlefshme për trupin tonë, pasi është anti inflamator shumë i rëndësishëm dhe një burim...

Parashikimi I motit për sot/ Vranësira dhe shira

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë që orët e para të ditës do të përfshihet nga vranësira të dendura dhe shira të paktë. Herë pas herë...

Horoskopi për sot/ Ja çfarë na kanë rezervuar yjet

Dashi Këtë të diel do të keni një nevojë në rritje për të thënë atë që mendoni, pa u shqetësuar shumë se si do të...

New York Times:”Trump për t’i shpëtuar taksave bënte bamirësi.”

New York Times  në serinë e fundit të ciklit të hetimeve për financare presidentit amerikan Trump, raporton se ai ka dhuruar për bamirësi shumë...

Policia arreston shqiptarin dhe italianin brenda në servis. Shkatërronin makinat e vjedhura dhe pjesët….

Policia e Shtetit italian ka vënë në prangat një shqiptar dhe një vendas, pasi akuzohen për vjedhje të makinave, prerjen e tyre dhe...

Përfshihet nga flakët anija cisternë, tre të zhdukur

  Tre persona janë zhdukur pas një shpërthimi në një cisternë ruse të naftës që udhëtonte nga ngushtica Kerch në portin e Rostov-on-Don. Lajmi u konfirmua...

Pas shtatëzanisë/Arbana Osmani:”Pimë kafen më të shkurtër.”

Pesë ditë më parë, Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë. Ditën e sotme, ka publikuar një fotografi nga një event me...