KATEGORIA

BOTA

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Katër shtetas shqiptarë arrestohen nga policia maqedonase/ Qëndronin në mënyrë ilegale në Tetovë

Mediat maqedonase kanë bërë me dije se ditën e sotme katër shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia maqedonase, sepse qendronin në mënyrë ilegale në...

Europa më afër se kurrë “shtetrrethimeve”

Kryeministri spanjoll, Petro Sanchez, ka kërkuar në parlament që afati i rregullave të reja të kufizimit të orareve të daljes të zgjasë nga 15...

Pas problemeve më Europën/ Dronët ushtarakë të Turqisë në qiellin armen

Ndonëse me ndihmën e SHBA-ve u vendos armëpushim midis Azerbajxhanit dhe Armenisë, kjo marrëveshje u prish për 5 minuta në rajonin e Nagorni...

Habit sërish laboratori kinez në Wuhan, arratisen mushkonjat me viagra, pickimi tërbon pleqtë

Mijëra mushkonja të modifikuara gjenetikisht dhe të “mbushura” me Viagra janë arratisur nga një laborator studimi në Wuhan të Kinës. Lajmin e bëri të...

E pazakontë në Britani / Burri harron pantallonat në shtëpi, por jo maskën.

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Uells të Britanisë së Madhe, ku 33-vjeçari Chris Noden është future Brenda në supermarket me të brendshme...

Filluan ta ngacmonin, kamarierja i kundërpërgjigjet me arte marciale

Një kamariere kineze ka dhunuar fizikisht klientët e lokalit në të cilin punonte, pasi ato kanë filluar ta ngacmonin seksualisht. Pas disa gotash me...

Maqedonia e Veriut thyen rekord, 22 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës

Në Maqedoninë e Veriut gjatë orëve të fundit është shënuar një rekord viktimash nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 22 humbje jete. Po ashtu...

Rekord rastesh të reja me Covid-19 në Greqi! Shënohen 10 humbje jete

Në Greqi, janë shënuar 790 raste të reja me koronavirus duke shënuar rekord infeksionesh ditore në shtetin fqinj. Ndërkohë që 10 persona e kanë humbur...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...