KATEGORIA

RAJONI

Katër shtetas shqiptarë arrestohen nga policia maqedonase/ Qëndronin në mënyrë ilegale në Tetovë

Mediat maqedonase kanë bërë me dije se ditën e sotme katër shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia maqedonase, sepse qendronin në mënyrë ilegale në...

Maqedonia e Veriut thyen rekord, 22 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës

Në Maqedoninë e Veriut gjatë orëve të fundit është shënuar një rekord viktimash nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 22 humbje jete. Po ashtu...

Rekord rastesh të reja me Covid-19 në Greqi! Shënohen 10 humbje jete

Në Greqi, janë shënuar 790 raste të reja me koronavirus duke shënuar rekord infeksionesh ditore në shtetin fqinj. Ndërkohë që 10 persona e kanë humbur...

Grenell: Marrëveshja midis shqiptarëve dhe serbëve po zbatohet

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është shprehur në një postim në Twitter se marrëveshja ekonomike e nënshkruar në...

Taksisti në kryeqytet vjedh dhe plagos me armë zjarri dy të huaj

Dy shtetas të huaj dyshohet se janë plagosur me armë zjarri nga shoferi i një taksie në Prishtinë. Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës...

“Armiku i shqiptarëve”, greku Pappas arrestohet nga policia

Krerët e “Agimit të Artë”, tashmë një organizatë kriminale, kaluan mbrëmë natën e parë në burg. Në katin e shtatë të burgut të GADA-s u...

Vritet më thikë 19-vjeçari në Gjilan

Një 19-vjeçar është vrarë me thikë në rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan. Viktima nuk ka mundur t’iu mbijetojë plagëve që mori. “Më 23.10.2020 rreth ...

Gruaja shtatëzane sulmohet nga 10 qenë

Një grua shtatzënë nga Prishtina është sulmuar mëngjesin e sotëm nga qentë endacakë, pasi po kthehej nga çerdhja e fëmijëve në shtëpi. Ajo ka...

Pentagoni dërgon tanket në Ballkan

Shtetet e Bashkuara mund të transferojnë Regjimentin e Dytë të blinduar të Ushtrisë nga Gjermania në një vend tjetër evropian më afër Rusisë. Këto janë...

Mbyllet Greqia: Oraret dhe masat e reja që njoftoi Mitsotakis

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis sapo njoftoi masat e reja ndaj koronavirusit për shkak të rritjes së rasteve pozitive me koronavirus. Kreu i qeverisë greke njoftoi...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...