KATEGORIA

ELBASANI

Akuzohen për vrasje dhe terrorizëm, OFL i dërgon fomularin 2 të dënuarve në Elbasan. Emrat

OFL i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë dy personave të dënuar për vrasja me paramendim apo veprat terroriste. Burime bëjnë me dije se...

Ekskluzive/ Makina përplaset me autobuzin në Elbasan

Nga: Andi Kupi Në rrethrrotullimin përballë bashkisë së Elbasanit ka ndodhur një aksident, fatmirësisht pa të lënduar. Autobusi është përplasur makinën gjatë kalimit në rrethrrotullim. Në...

E FUNDIT/ Kanosi me thikë babain 26-vjeçari nga Elbasani

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin: B.H., 26 vjeç, banues në Elbasan, pasi...

Situata me koronavirusin në Elbasan/ Me COVID mësues të gjimnazeve dhe edukatore

Mes personave të infektuar me Covid në qytetin e Elbasanit një është mësues në shkollën e mesme “Mahir Domi”. Burime bëjnë të ditur...

299 raste të reja me covid/ Vdekje në Elbasan dhe Gramsh

Në 24 orët e fundit janë shënuar 299 raste të reja me Covid-19 në vendin tonë nga 1315 testime të kryera në total ....

Ja çfarë rruge do të ndjekin autobuzat nga Elbasani drejt Tiranës/ Devijohet qarkullimi tek rrethrrotullimi “Shqiponja”

Nga dita e nesërme qarkullimi në sheshin “Shqiponja” do të devijohet. Kreu i ARRSH-së, Ergys Verdho, ka sqaruar edhe lëvizjen e devijuar të automjeteve që...

Komunikata e policisë Elbasan për 24 orët e fundit

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin: L.Rr., 40 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë...

Zbardhet arsyeja e sherrit mes dy të rinjve në Librazhd. “Më ngacmoi motrën”

Pak minuta më parë në fshatin Hotolisht të Librazhdit u regjistrua një sherr për motive banale. Pas disa verifikimeve, janë zbuluar detaje të reja...

Del pozitive me Covid-19 infermierja, mbyllet materniteti në Peqin

Materniteti në Peqin është mbyllur pasi një infermiere rezultoi pozitiv për koronavirusin. Në karantinë janë futur edhe dy infermier që kanë kontakt me mua. Deri...

Elbasan/ Mungesa e sinjalistikës pas 10 ditësh nga aksidenti tragjik i 27-vjeçares

Ndonëse kanë kaluar 10 ditë nga aksidenti tragjik i 27-vjeçares Miranda Dashëhana, sërish nuk janë marrë masat në unazën e qytetit, duke e ...

Lajmet e fundit

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...

288 raste të reja të të infektuarve me covid/ 3 vdekje

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka pasur një ulje të rasteve ditore të të infektuarve dhe një humbje jete më pak krahasuar...

Tentoi që të korruptonte policin për të shkuar në BE, arrestohet në Rinas i riu nga Elbasani

Një 22-vjeçar me inicialet R. A. nga Elbasani është arrestuar në Rinas, pasi tentoi të korruptojë punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim lejimin për...

Po kthehet Endri, mungon Eva, daja i fëmijëve: S’dimë ç’po ndodh me vajzën

Katër fëmijë shqiptarë dhe një grua juanë nxjerrë nga kampi “Al Hol” në Siri me qëllim riatdhesimin për në Shqipëri. Abcnews.al konfirmoi se mes fëmijëve...

Fillon riatdhesimi i grave dhe fëmijëve shqiptarë nga Siria

Ka nisur riatdhesimi i fëmijëve dhe grave shqiptare të bllokuar në kampin “Al Hol” të Sirisë. Lajmi është dhënë nga Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë,...

Rrëzohet nga çatia e shtëpisë, vdes 55-vjeçari

55-vjeçari, Bajram Tome, nga fshati Rrëmbec i Maliqit, ka rënë nga çatia e shtëpisë teksa ka qenë duke punuar. Burime bëjnë të ditur se burri...

Bariu 25-vjeçar/”Jam i pasionuar me bujqësinë dhe blegtorinë”.

Xhuljano Mehmeti është 25-vjeçari nga fshati Poro i Vlorës që ka pasion bagëtitë. Në një kohë kur të rinjtë largohen nga Shqipëria, Xhuljano shprehet se...

Akuzohen për vrasje dhe terrorizëm, OFL i dërgon fomularin 2 të dënuarve në Elbasan. Emrat

OFL i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë dy personave të dënuar për vrasja me paramendim apo veprat terroriste. Burime bëjnë me dije se...