KATEGORIA

BELESH

Ndërron jetë në Angli babai i një djali tre vjeç nga Belshi. I afërmi apel për të sjellë trupin në Shqipëri

Ndërron jetë në Angli një emigrant nga Belshi. Një qytetar shkruan se një i afërm i tij ka ndërruar jetë në Angli. Ndërkohë për të...

Dalin me Covid-19 dy mësues në shkollën 9-vjeçare në Belsh. 10 nxënës në karantinë

Dy mësues në shkollën 9-vjeçare “Jashar Dunga” në Kajan të Belshit kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin. Deri para marrjes së përgjigjes së tamponit ishin...

Instituti i Gjeoshkencës: Vatër e re sizmike në vend. 20 tërmete nga 24 shtatori mes Belshit dhe Elbasanit

Lëkundjet e shpeshta të tokës këtë fund Shtatori kanë rikthyer frikën e tërmeteve. Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar prej 24 Shtatorit 20 lëkundje sizmike...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u...

Tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter në Belsh, tronditen edhe qytete të tjera

Një tjetër lëkundje është ndjerë gjatë mbrëmjes së sotme në Belsh. Epiqendra është në Lushnje 7 kilometra në veri të saj dhe 31 kilometra...

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë pasi...

Bashkia Belsh hedh 10 mijë kokë rasat në liqen. Kjo është arsyeja

Bashkia e Belshit hodhi 10 mijë kokë rasat peshku në liqenin e këtij qyteti. Hedhja e rasatit e llojit “Amur” u realizua sot në një...

Dumre, treva ku mendohet se fshihet qyteti i fisit Ilir të Parthinëve

Nga dr. Fatos Salliu Para pak kohësh në trevën e Dumresë, pikërisht në fshatin Rrasë, u  zbulua një termë romake. Ishtë një nga surprizat e...

Tragjike! 4-vjeçari shqiptar nga Belshi, humb jetën në pishinë në Itali. Emri

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Bolzano të Italisë. Mattia Uruçi, vogëlushi me origjinë shqiptare u shua në spitalin e Vicenza-s, ku prej...

Koronavirusi mbërrin në Belsh, infektohen nënë e bijë 46 dhe 20 vjeçe

Dy raste të reja janë konfirmuar me koronavirus këtë të premte në Belsh. Burime bëjnë me dije se rastet e reja janë nënë e...

Lajmet e fundit

Horoskopi/ Ja çfarë kanë rezervuar yjet

Dashi Ju do të përballeni me një situatë komplekse në fushën profesionale. Aftësia juaj dhe besimi që keni do t’ju garantojnë sukses të plotë. Në...

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb  gjatë pjesës së parë të ditës vendi do të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në zonat perëndimore, ndërsa...

Mbyllet Gjykata e Elbasanit, 4 punonjëse me COVID. Po sot 7 mësues dhe 2 policë të infektuar

Gjykata e shkallës së parë në Elbasan "futet" në karantinë kjo pasi 4 punonjëse të sekretarisë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, më konkretisht...

Elbasan/ 14 raste të reja me Covid

14 raste u shënuan sot në Elbasan me koronavirus, 4 prej tyre janë punonjëse të gjykatës së shkallës së parë. Katër të prekurat...

COVID-19 shpërthen në komisariatin e Elbasanit. Transportohet me urgjencë për në Sanatorium efektivi i “Shqiponjave”

Preken nga Covid-19 dy punonjës të Drejtorisë së Policisë në Elbasan. Mësohet se të infektuarit janë një oficer dhe një efektiv i skuadrës “Shqiponja”...

Aksident në autostradë, humb jetën një 60-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit, ku si pasojë e përplasjes nga një automjet ka humbur...

Nxënësi i preu kokën mësuesit për shkak të karikaturave të profetit Muhamet/ Shpërthejnë protesta masive në Francë

Mijëra francezë u mblodhën në të gjithë vendin këtë të Dielë nën thirrjen "Je suis prof" për të refuzuar terrorizmin islamik pas prerjes së...

A do njihen patentat shqiptare në Gjermani?/Rama:”Provimin e kaluam”.

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se Shqipëria është në pritje të përgjigjes së Berlinit për njohjen e patentave, pasi provimin, tha ai, Tirana...

Nuk vendosën maskën, gjobiten 356 qytetarë, 7 në komisariat pasi refuzuan të japin kartën e ID

Policia e shtetit ditën e sotme në të gjithë vendin ka gjobitur 356 qytetarë, të cilët janë evidentuar pa maskë mbrojtëse për të parandaluar...

Aksidentohen 4 të rinj shqiptarë në Itali, humb jetën 20-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali. Një makinë me të cilën udhëtonin 4 të rinj shqiptarë, të moshës 19-20...