KATEGORIA

LIBRAZHD

Harrojeni Dardhën/ Fushë-Studeni në Librazhd siç nuk e keni parë kurrë më parë në ditët me dëborë (Foto, Video)

Një ndër bukuritë e rralla natyrore në shkallë vendi në çdo stinë të vitit është Fushë Studen. Kjo pikë turistike, është pjesë e Parkut Kombëtar...

Bllokohet një korsi e rrugës. Rrëshqitje masive gurësh në Librazhd-Prrenjas

  Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar dëme në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, ku ka pasur rrëshqitje masive gurësh, të cilat kanë bllokuar njërën korsi....

Shembet rruga që lidh disa fshatra me qytetin e Librazhdit

  Shembet rruga që lidh disa fshatra me qytetin e Librazhdit. Masive të mëdha gurësh dhe inertesh kanë bllokuar rrugën që lidh fshatrat Gurëshpatë, Vila, Qafë...

Reshjet/ Rrëshket maunja, bllokohet përkohësisht qarkullimi në aksin Librazhd-Prrenjas. Në vendin e ngjarjes prefekti Klevis Xhoxhi

  Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që të vërshojë uji dhe aluvionet në aksin Librazhd-Prrenjas. Për pasojë një maune ka rrëshkitur duke bllokuar...

Reshjet e shiut në Elbasan/ lumi Shkumbin del nga shtrati në disa fshatra

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut gjatë këtyre ditëve, sot lumi Shkumbin të dalë nga shtrati në disa fshatra. Tashmë lumi ka dalë...

Rrëshqitje dheu në aksin rrugor Librazhd – Prrenjas (VIDEO)

Përgatitur nga: Fahrije Tabaku Situata është  shumë e veshtirë pasi dheu ka bllokuar rrugën dhe makinat nuk mund të qarkullojnë. Në këtë aks rrugor gjendej fadroma...

Rrëshqitje dherash e rënie gurësh në aksin Elbasan-Librazhd

Në aksin Elbasan-Librazhd gjatë ditës së sotme ka pasur rrëshqitje dherash e rënie të gurëve nga mali si pasojë e reshjeve të shumta të...

Reshjet e dendura, rrëshqitje gurësh dhe inertesh në aksin Librazhd-Përrenjas-Qafë Thanë

  Reshjet e shumta kanë krijuar probleme në aksin Librazhd-Përrenjas-Qafë Thanë. Ndërkohë më shumë probleme janë hasur në Murrash, Kthesat e Dragostunjës, Hotolisht, Qukës, Pishkash… Si pasojë...

“Ujërat e zeza na i kanë lënë në derë”/Përveç virusit banorët shqetësohen edhe për fekalet

Fekalet janë në ajër dhe e keqja që është e virusi nëpër këmbë”. Prej vitesh banorët e Togëzit të Librazhdit rrezikojnë shëndetin e tyre....

Furgoni me pasagjerë përplaset me automjetin në aksin Elbasan-Prrenjas, një i lënduar

  Një aksident mësohet të ketë ndodhur pasditen e kësaj të premteje  në afërsi të fshatit Xhyrë në aksin Librazhd-Prrenjas, ku  është përplasur një furgon...

Lajmet e fundit