KATEGORIA

LIBRAZHD

Elbasan/ Policia procedon penalisht administratorin dhe përgjegjësin e gjelbërimit Librazhd për ndotje ambienti

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u proçeduan penalisht shtetasit: A.A., 33 vjeç, banues në Tiranë,...

Aksi Qukëz-Librazhd/ Rrëshqitje dheu tek Ura Bushtricës

Në aksin rrugor Qukës-Librazhd tek Ura e Bushtricës ka pasur rrëshqitje të dheut në trup të rrugës. Menjëherë kontraktori ka marrë të gjitha masat me...

Librazhd/ Makina bie në përrua, shpëtojnë mrekullisht nusja me vjerrin

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Librazhd- Prrenjas. Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në përrua. Ngjarja ka ndodhur...

Lajmi fundit: Konfirmohet me koronavirus kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra

Kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra ka dalë pozitiv me koronavirus. Lajmi është konfirmuar nga vetë kryebashkiaku i cili ka deklaruar se tamponi i ka dalë...

Guardia di Finanza kontrolle nga ajri për lëndë narkotike në Elbasan dhe Librazhd

  Guardia Di Finanza ka ushtruar paraditen e sotme kontrolle nga ajri për lëndë narkotike në zonën e Elbasanit dhe Librazhdit. Burime bëjnë me dije për...

Reshjet e dendura të shiut/ Rënie gurësh tek “Kthesat e Murrashit” dhe Dragostunjës, pa energji disa zona në Elbasan e Librazhd

Reshjet e dendura të shoqëruara hera-herës edhe me erë të fortë të cilat kanë përfshirë edhe Qarkun e Elbasanit por fatmirësisht nuk kanë shkaktuar...

Librazhd/ E zë pompa e betonit, ndërron jetë punëtori

Librazhd/ Informacion paraprak Rreth orës 12:00, në fshatin Dorëz, Librazhd, shtetasi K.K.,duke punuar në banesën e shtetasit H.H., e ka zënë pompa e...

Aksident me 1 të plagosur në aksin Elbasan-Librazhd

Një person mbeti i plagosur në aksin Elbasan-Librazhd, teksa mjeti me të cilin po udhëtonte humbi kontrollin dhe doli nga rruga në vendin e...

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë pasi...

Librazhd/ 50-vjeçari i jep fund vetesja çfarë e nxiti të bënte aktin trágjík

Një 50-vjeçar, i identifikuar me inicialet Sh.H., është gjetur pa shenja jete në fshatin Floq të Librazhdit. Dyshohet se është vetëvarur, por mbetet e paqartë...

Lajmet e fundit

Publikohet foto e Nikos, shqiptarit më të kërkuar aktualisht në Greqi. Krimi i tmerrshëm për të cilin akuzohet

Ky shqiptar i identifikuar vetëm me nofkën Nikos është shndërruar në tmerrin e momentit në Greqi. Mediat vendase e kanë portretizuar si “kasap” pasi...

Skype në burg/ Ndalohen takimet fizike me familjarët

Në Kosovë janë ndaluar të gjitha vizitat e familjarëve dhe të tjerëve për të burgosurit. Ky vendim është marrë për shkak të rritjes së...

Policia greke kap tre shqiptarë me çanta me drogë në kufi dhe publikon emrat e tyre. Dy nga Elbasani

Policia greke ka bërë publikë emrat e tre shqiptarëve, të cilët në datën 16 tetor u kapën me 31 kilogramë marijuanë, në afërsi...

Enca ‘harbohet’ me veshje intime në krah të djalit muskuloz

Këngëtarja e njohur Enca po feston 25-vjetorin e lindjes. Organizimi për këtë ditë të veçantë duket se ka qenë tepër dinamik. Ajo ka ndarë...

295 raste të reja dhe 3 humbje jete. Statistikat e 24 orëve të fundit

Rekord infektimesh në Shqipëri, 3 humbje jete dhe 96 të shëruar në 24 orët e fundit Si asnjëherë më parë brenda një dite. Në 24...

Pasi u largua nga shtëpia e burrit, gjendet e pa jetë në degën e lisit 20-vjeçarja shqiptare

Në fshatin Poliqkë të Kamenicës dje rreth orës 16:45 është gjetur e várur në degën e një lisi Arbesa Musliu e cila dyshohet se...

E papritur/Plas mes presidentit dhe Lulzim Bashës, Meta: Trego peng i kujt je, përpiqu të bësh aq sa…

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një konference për mediat ka bërë një deklaratë të fortë duke theksuar se mbrojtja e Kushtetutës nuk është...

Nënës shqiptare i zhduken dy vajza, njëra prej tyre e mitur

Një grua nga qyteti i Ferizajit, Kosovë, në polici ka raportuar se nga muaji gusht janë zhdukur dy vajzat të saj, njëra prej të...

Tragjike! 34-vjeçari i jep fund vetes

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Tiranë. Mësohet se një 34-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Njoftimi: Tiranë/Informacion paraprak Me datë...

Gjarpri shtrëngon fort këmbën e gruas/ Vidioja që po është bërë virale në rrjet

Videoja e nje gruaje nga Australia është bërë virale në rrjetet sociale. Ndërkohë që po pastronte garazhin, gruaja vuri re se macja e...