KATEGORIA

PEQIN

Aksident me vdekjen në aksin Elbasan-Peqin

Policia e Shtetit ka njoftuar se në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim, është përplasur nga një automjet, një 64-vjeçare e cila ka...

Familjarët e të burgosurve protestë në burgun e Peqinit

  Pothuaj në të gjithë burgjet e vendit të burgosurit janë hedhur në grevë urie. Ata protestojnë për takimet me familjarët por edhe me avokatët të...

Ekskluzive/ Letra origjinale që 150 të dënuar në Peqin u kanë dërguar autoriteteve

Greva e urisë në Burgun e Peqinit/ 150 të dënuar “VIP” refuzojnë të ushqehen: Të hiqet “41-biss” dhe dënimet e përjetshme. Si nisi revolta Të...

Çfarë po ndodh në burgun e Peqinit? Sëmuren të gjithë të burgosurit VIP. Shtrohet në spital ‘Eskobari i Ballkanit’

  Raportohet se Klement Balili apo siç njihet ndryshe Eskobari i Ballkanit, është shtruar në spitalin e burgut në Peqin. Por pas vendimit të gjykatës që...

Tërmet 3 ballë mes Elbasanit dhe Peqinit

Një tërmet 3 ballë u regjistrua sot mes Elbasanit dhe Peqinit. Epiqendra e tërmetit ishte në fshatin Çengelaj. Lëkundjet u ndjenë në Elbasan, Peqin,...

170 të dënuar në burgun e Peqinit hidhen në grevë urie. Ja çfarë kërkojnë

170 të dënuar në burgun e Peqinit kanë dy ditë në grevë urie ndërsa akuzojnë shtetin se ka qenë ndikues në krimet dhe dënimet...

Mond Kosenit i sekuestrojnë makinën e blinduar

Uniformat blu i kanë sekuestruar makinë e blinduar ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit Edmond Koseni. Burime bëjnë me dije se aksioni për sekuestrimin e...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, humb jetën drejtuesi i motoçkletës

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin rrugor Elbasan-Peqin me pasojë vdekjen e një shtetasi. E.Z., banues në Fier, duke drejtuar mjetin...

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë pasi...

Përplasen dy makina në Peqin, dy të plagosur, njëri në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur në fshatin Lolaj në Peqin. Sipas informacioneve, dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të...

Lajmet e fundit

Policia greke kap tre shqiptarë me çanta me drogë në kufi dhe publikon emrat e tyre. Dy nga Elbasani

Policia greke ka bërë publikë emrat e tre shqiptarëve, të cilët në datën 16 tetor u kapën me 31 kilogramë marijuanë, në afërsi...

Enca ‘harbohet’ me veshje intime në krah të djalit muskuloz

Këngëtarja e njohur Enca po feston 25-vjetorin e lindjes. Organizimi për këtë ditë të veçantë duket se ka qenë tepër dinamik. Ajo ka ndarë...

295 raste të reja dhe 3 humbje jete. Statistikat e 24 orëve të fundit

Rekord infektimesh në Shqipëri, 3 humbje jete dhe 96 të shëruar në 24 orët e fundit Si asnjëherë më parë brenda një dite. Në 24...

Pasi u largua nga shtëpia e burrit, gjendet e pa jetë në degën e lisit 20-vjeçarja shqiptare

Në fshatin Poliqkë të Kamenicës dje rreth orës 16:45 është gjetur e várur në degën e një lisi Arbesa Musliu e cila dyshohet se...

E papritur/Plas mes presidentit dhe Lulzim Bashës, Meta: Trego peng i kujt je, përpiqu të bësh aq sa…

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një konference për mediat ka bërë një deklaratë të fortë duke theksuar se mbrojtja e Kushtetutës nuk është...

Nënës shqiptare i zhduken dy vajza, njëra prej tyre e mitur

Një grua nga qyteti i Ferizajit, Kosovë, në polici ka raportuar se nga muaji gusht janë zhdukur dy vajzat të saj, njëra prej të...

Tragjike! 34-vjeçari i jep fund vetes

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Tiranë. Mësohet se një 34-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Njoftimi: Tiranë/Informacion paraprak Me datë...

Gjarpri shtrëngon fort këmbën e gruas/ Vidioja që po është bërë virale në rrjet

Videoja e nje gruaje nga Australia është bërë virale në rrjetet sociale. Ndërkohë që po pastronte garazhin, gruaja vuri re se macja e...

Një tjetër vend tërhiqet nga gara e Eurovision 2021.

Pandemia ka bërë që Eurovision 2020 mos të realizohet në një skenë të mirëfilltë, duke shmangur kështu grumbullimin e njerëzve. Çka rezultoi e re...

Tentoi të vjedhë nafte/ Arrestohet punonjësi i pikës së karburantit

Një punonjës 36-vjeçar është arrestuar në Durrës pasi tentoi të vjedhë naftë në pikën e karburantit ku punonte. R.B, ishte i punësuar në karburantin në...