KATEGORIA

PRRENJAS

Qafë Thanë/ Arrestohet një shtetas indian. Kjo ishte arsyeja

  Policia Kufitare, masa të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Vihet në pranga 1 shtetas indian, pasi tentoi të dilte nga Shqipëria me pasaportë...

E pabesueshme në Prrenjas/ Bien para nga “qielli” qytetarët turren dhe mbushin qeset me “lekë qyl’

Paratë kanë mbushur trotuarin në qytetin e Prrenjasit dhe banorët nuk i rezistojnë dot ‘lekut qyl’. Ashtu sikuse do bënim të gjithë, banorët e...

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë pasi...

Flet kambisti i grabitur në Përrenjas Besmir Shegani: Ishin tre veta me maska dhe armë. Kisha djalin 4-vjeç me vete

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Përrenjas, ku tre persona të maskuar kanë marrë një shumë prej 10 milionë lekë të...

Fakte nga grabitja e kambistit: Autorët po e survejonin prej ditësh, fëmijët e tij të mitur pësuan shok

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka dënuar rëndë, mosveprimin e Policisë së shtetit në rastin e grabitjes së rëndë të një kambisti mbrëmjen e së...

Po kthehej në shtëpi, grabitet kambisti në Prrenjas! Shoqërohen 8 persona. Ja shuma e vjedhur

Një kambist ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e kësaj të premte në Prenjas. Kambisti i identifikuar me inicialet B.SH ishte duke u kthyer...

Shkrumbohet krejtësisht mjeti në rrugën Elbasan-Qafëthanë

Një automjet tip “Benz” ka marrë flakë në ecje e sipër në aksin rrugor Qafë Thanë – Prrenjas. Për pasojë është djegur plotësisht mjeti...

Prrenjas/ Kush është i riu që humbi jetën në aksident dhe kush është autori. Emrat

Është zbuluar identiteti i të riut që humbi jetën gjatë pasdites në qytetin e Prrenjasit, ndërsa u përplas nga një makinë. Viktima e këtij aksidenti...

Aksident i rëndë në Prrenjas, audi përplas për vdekje 25-vjeçarin në trotuar. Ja njoftimi i policisë

Një 23 vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor në hyrje të Prrenjasit. Aksidenti me pasojë vdekjen e 23-vjeçarit në Prenjas ka ndodhur...

Del pozitiv me Covid-19 një 32-vjeçar në Prrenjas, dyshohet për kontakte të shumta

Rastet pozitivë për koronavirus në vend janë shtuar që prej 1 qershorit, kur vendi doli nga izolimi për shkak të pandemisë. Tashmë edhe zonat që...

Lajmet e fundit

Policia greke kap tre shqiptarë me çanta me drogë në kufi dhe publikon emrat e tyre. Dy nga Elbasani

Policia greke ka bërë publikë emrat e tre shqiptarëve, të cilët në datën 16 tetor u kapën me 31 kilogramë marijuanë, në afërsi...

Enca ‘harbohet’ me veshje intime në krah të djalit muskuloz

Këngëtarja e njohur Enca po feston 25-vjetorin e lindjes. Organizimi për këtë ditë të veçantë duket se ka qenë tepër dinamik. Ajo ka ndarë...

295 raste të reja dhe 3 humbje jete. Statistikat e 24 orëve të fundit

Rekord infektimesh në Shqipëri, 3 humbje jete dhe 96 të shëruar në 24 orët e fundit Si asnjëherë më parë brenda një dite. Në 24...

Pasi u largua nga shtëpia e burrit, gjendet e pa jetë në degën e lisit 20-vjeçarja shqiptare

Në fshatin Poliqkë të Kamenicës dje rreth orës 16:45 është gjetur e várur në degën e një lisi Arbesa Musliu e cila dyshohet se...

E papritur/Plas mes presidentit dhe Lulzim Bashës, Meta: Trego peng i kujt je, përpiqu të bësh aq sa…

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një konference për mediat ka bërë një deklaratë të fortë duke theksuar se mbrojtja e Kushtetutës nuk është...

Nënës shqiptare i zhduken dy vajza, njëra prej tyre e mitur

Një grua nga qyteti i Ferizajit, Kosovë, në polici ka raportuar se nga muaji gusht janë zhdukur dy vajzat të saj, njëra prej të...

Tragjike! 34-vjeçari i jep fund vetes

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Tiranë. Mësohet se një 34-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Njoftimi: Tiranë/Informacion paraprak Me datë...

Gjarpri shtrëngon fort këmbën e gruas/ Vidioja që po është bërë virale në rrjet

Videoja e nje gruaje nga Australia është bërë virale në rrjetet sociale. Ndërkohë që po pastronte garazhin, gruaja vuri re se macja e...

Një tjetër vend tërhiqet nga gara e Eurovision 2021.

Pandemia ka bërë që Eurovision 2020 mos të realizohet në një skenë të mirëfilltë, duke shmangur kështu grumbullimin e njerëzve. Çka rezultoi e re...

Tentoi të vjedhë nafte/ Arrestohet punonjësi i pikës së karburantit

Një punonjës 36-vjeçar është arrestuar në Durrës pasi tentoi të vjedhë naftë në pikën e karburantit ku punonte. R.B, ishte i punësuar në karburantin në...