KATEGORIA

EXTRA

Pasi doli nga spitali, transgjinorja Anxhela dhunohet sërish

Ajo shfaqet me një postim në instagram ku e kishin rrahur dhe tregon plagët me anë të një videoje. "Kam qenë rëndë në...

VIDEO/ Demi ngre makinën në ajër

Thënia e famshme “Kur ngatërrohesh me një dem, merr brirët”, duket se është mjaft e përshtatshme për këtë situatë. Një video e një demi...

Qytetari shqiptar ndërton shtëpinë dhe i vendos emrin “Donald Trump”

Një qytetar nga Istogu ka zgjedhur një formë të çuditshme për të falenderuar amerikanët në lidhje me kontributin për pavarësinë e Kosovës. Pasi ka përfunduar...

Studimi i INSTAT/ Në Shqipëri ndodhen 518 bare për çdo 100 mijë banor. Grupmosha 55-64 vjeçare shpenzon më shumë për argëtim.

Nuk është e vështirë, që të shohësh kafe të mbushur me njerëz që në orët e para të mëngjesit në vendin tonë. Por a...

Video/ Polici bëhet hero. Futet brenda makinës që po digjej për të shpëtuar gruan

Kamera e trupit të një polici në Kaliforni, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë fiksuar momentin kur oficeri shpëton një grua që kishte...

Nëse ke lindur në një nga këto 5 shenja të horoskopit, je i destinuar për të qenë milioner

Gaforrja Jeni një shenjë shumë e vendosur dhe i arrini të gjitha qëllimet. E dini saktësisht se çfarë duhet të thoni në momentin e duhur...

Nxënësit gjejnë kuletën me lekë dhe…ja çfarë bëjnë më pas

Dy nxënës kanë gjetur në rrugë kuletën me dokumentacion dhe me një shumë të hollave. Të dy të rinjtë kanë vepruar ndërgjegjshëm dhe e...

Mbante fëmijën me kokë poshtë dhe e rrotullonte pa pushim/ Burri:Nuk qante

Raportohet se një fizioterapist, i quajtur Mikhail Mikhnyov, është filmuar duke mbajtur një foshnje me kokë poshtë, e më pas duke e rrotulluar 180...

Ndoshta për të fundit herë… Midis 24 dhe 25 tetorit, ora ndryshon sërish

Në fundjavë, akrepat e orës lëvizim një orë prapa, si gjithmonë. Megjithatë, kjo mund të mos përsëritet më, pasi deri në Prill të...

Abuzonte seksualisht me pulat/Rregjistrohej nga e shoqa

Një punëtore e kujdesit filmoi burrin e saj duke bërë seks me pula në bodrumin e shtëpisë së tyre. Pamjet e tmerrshme të Rehan...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...