KATEGORIA

HI- TECH

Nuk do ta besoni! Kjo është makina e parë shqiptare: Një “përbindësh” luksoz me 840 kuaj fuqi (Foto)

  Së shpejti, tregu i automobilëve luksozë mund të ketë një makinë të projektuar nga një kompani shqiptare. Kompania “Arrera Automobili”, në pronësi të një...

Ja cilët janë telefonat ku WhatsApp nuk do të funksionojë pas datës 1 janar

Një version i ri i WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në shumë aparate celular nga 1 janari 2021. Pajisjet e vjetra Android dhe iPhone...

Pavarësisht qëllimit tuaj të mirë, kurrë mos komentoni “Amin” në Facebook, arsyeja do t’ju befasojë

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook. Nëse jeni përdorues i rregullt...

Ekspertët e teknologjisë: Nëse e keni këtë gjë në telefonin tuaj, fshijeni tani

Njerëzit zakonisht e marrin çështjen e sigurisë shumë seriozisht, domethënë, derisa të bëhet fjalë për një pajisje ku ata ruajnë pothuajse gjithçka, telefonin e...

Elon Musk: Brenda gjashtë viteve mund të shkojmë në Mars!

Miliarderi i njohur amerikan dhe pronari i SpaceX, Elon Musk, ka bërë me dije lajmin e shumëpritur nga të gjithë në lidhje me udhëtimin...

Sonda kineze zbret në Hënë për të mbledhur mostra

Kina thotë se misioni i saj pa pilot në hënë që synon mbledhjen e mostrave të shkëmbinjve dhe pluhurit për t’u rikthyer më pas...

Habit Alfred Cako: Kujdes nga modelet e fundit të celularëve, janë të rrrezikshëm!

  Teoricieni i njohur i konspiracionit në Shqipëri, Alfred Cako, i ftuar në emisionin "Rrrethi Katror" ka zgjedhur të flasë për një tematikë të ndjeshme...

Do të ketë 50% më pak…Bill Gates tregon si do të duket bota pas pandemisë

Pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit, Bill Gates, prognozon se do të ketë më shumë se 50 për qind më pak udhëtime me aeroplan...

Po afron epoka e re/ “Deri në 2030, do të ndalohen makinat me naftë dhe benzinë”

Electric vehicle changing on street parking with graphical user interface, Future EV car concept Deri në vitin 2030, Britania do të ndalojë shitjen e makinave...

Nëndetësja kineze prek fundin e Oqeanit Paqësor, 11 km thellësi

Një nëndetëse kineze ka shënuar një rekord të ri përsa i përket thellësisë në të cilën ka arritur. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit