KATEGORIA

OPINION

“Vetëm kështu mund të fillojmë ndëshkimin për krimin deri më 25 prill”, nga Blerina Llalla

Nëse do luaja me tituj librash në ka një, dhe vetëm një për të cilin mund të mendoj kur i referohemi aktualitetit shqiptar është...

“Më mirë po e le fare, edhe pse do doja të kisha shkruar ndonjë gjë”,nga Kejvin Kalo

Nga Kejvin Kalo Ndodhin kaq shumë gjëra në vendin tim, në vendin tonë, çdo ditë, sa ndonjëhere vras mendjen a ja vlen të habitesh më...

“Kosova sapo filloi rrugëtimin e ri! Si fëmija që gjen forcën sapo maturohet e bëhet Rini!”, nga Blerina Llalla

    Nga Blerina Llalla Kosova foli shqip! Ndryshe! Kosova Vendosi! Kosova bëri hapin e madh historik në emër të erës së ndryshimit! Referuar modelit, në emër...

“JO! Votës së blerë! Kemi nevojë për ndryshim, alternativat janë”, nga Blerina Llalla

    Nga Blerina Llalla Dita-ditës jemi dëshmitarë të një fushate që sapo vjen e bëhet më agresive. Cdo lider aktual në garë ka zgjedhur formatin e...

Si e zbuloi Aleksei Navalni pallatin 1.3 miliardë dollarësh të Vladimir Putinit

Nga Madeline Roache “Time Magazine” Një ditë pasi Aleksei Navalni, kreu i Fondacionit Antikorrupsion në Rusi (FBK) u arrestua sapo u rikthye në Moskë nga Berlini,...

“Apokalipsi politik e ka emrin Albin dhe Vetëvendosje”!    

Nga Anisa Bahiti 14 shkurti i 2021 do të mbahet mënd gjatë shumë gjatë për ne shqiptarët, veçanërisht për Kosovën. Zgjedhjet e parakohshme politike prodhuan...

Të dashuruar në dëborë!

Dëborë dhe dashuri! Si asnjëherë tjetër më parë dita e të dashuruarve ka veshur vellon e bardhë jo vetëm në dashurinë që partnerët shfaqin ndaj...

“Jetojmë në një vend ku mjeku trajtohet më keq se krimineli”, nga Earta Gega

Nuk dua ti futem pjesës së vërtetësisë së lajmeve lidhur me prof. Edvin Priftin. Çdokush është i pafajshëm deri kur vërtetohet e kundërta. Absurdi...

” 11 shkurt-Dita Ndërkombëtare e Vajzave dhe Grave në Shkencë”, flet Prof.Asc.Zheni Gjergji

Takim me Prof.Asc.Zheni Gjergji , Nënkryetare e AZGKB (Aleanca e Zgjeruar e Grave Këshilltare Bashkiake) në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të Vajzave dhe Grave...

“Të përdhunuar në Internet: Industria e Internetit përballë mbrojtjes së fëmijëve dhe adoleshentëve në Shqipëri!”,nga Klaudio Pulaha

Flet Klaudio PULAHA, menaxher rasti pranë BARNAHUS Shqipëri Data 9 shkurt shënon ditën ndërkombëtare të internetit të sigurt,prandaj në kuadër të kësaj dite zhvilluam një...

Lajmet e fundit