KATEGORIA

POLITIKE

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

Sot e pranon/Jozefina Topalli pjesë e “Lëvizjes për ndryshim”.

Ditën e sotme ish-numri dy i kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, pranoi që do të bëhej pjesë e "Lëvizjes për ndryshim”, një projekt i...

U tha që nuk u kualifikuan për kandidatë për deputetë, por a ka më shanse Endri Hasa dhe 12 të tjerë (Dokumenti)

Pas zhurmës së madhe në media, për të përjashtuarit nga lista e kandidatëve për deputetë, të disa emrave të njohur në Partinë Demokratike, ishte...

Pjesë e një partie të re?/ Reagon Jozefina Topalli:” Jo nuk jam pjesë e kësaj partie”

Një lëvizje e re politike po duket në horizont dhe pritet të ndryshonjë rrjedhën e votimeve parlamentare më 25 Prill. “Lëvizja për Ndryshim” është...

Përjashtimet e 10-ish deputetëve/ Reagon ish-Presidenti Nishani: S’komentoj lajme të pavërteta

Ish-Presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar sot si të pavërtetë lajmin e shpërndarë në disa media, ku theksohej se Ervin Salianji, ish-deputeti i Korçës...

Presidenti Meta: Kush prek një votë t’i pritet dora, si në mesjetë

Në një deklaratë nga Korça, Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëroi se, në rast se do të ketë një tentativë për prishje të zgjedhjeve...

Çfarë tha Balla në Elbasan për zgjedhjet, Lulzim Bashën, SPAK-un dhe Ilir Metën

Balla në Elbasan për zgjedhjet: Ky aktivitet sot nuk paralajmëro fushatë të ashpër, por sensibilizim. I bëj thirrje cdo gruaje dhe vajze që të bëjë...

Ndodh e papritura! Ishte ndër më të votuarit në Elbasan, Komisioni i Vlerësimit të PD skualifikon Endri Hasën dhe mbi ish-10 deputetë të njohur...

  Ndodh e papritura! Komisioni i Vlerësimit të PD ka skualifikuar nga gara për në zgjedhjet e 25-prillit Endri Hasën nga Elbasani, një ndër më...

Gara në PD/ 316 emra vazhdojnë garën për deputet

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, ka përfunduar procesin e përzgjedhjes, ku 316 emra, që vijojnë më tej garën. Mësohet...

Çfarë tha Rama nga Elbasani për Bashën dhe Metën?

  Përgatitën Samanta, Mikela dhe Elio Kryeministri Edi Rama nga Elbasani teksa foli për PS-në si alternativa e mirë që qytetarët mund të votojnë në 25...

Lajmet e fundit

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...

288 raste të reja të të infektuarve me covid/ 3 vdekje

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka pasur një ulje të rasteve ditore të të infektuarve dhe një humbje jete më pak krahasuar...