KATEGORIA

SHENDET

Dëshironi të humbni peshë? Ja receta për rezultatin e shumëkerkuar

Rënia në peshë është një ndër temat më delikate përsa i përket pamjes së jashtëme të trupit. Megjithëse nuk egzistojnë mënyra për të humbur...

Ja arsyeja pse personat nën 30 vjeç duhet të marrin vaksinë alternativë në vend të AstraZenecas

Rregullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën...

Fico: Ka ulje të vdekjeve nga Covid por rritje e numrit të të prekurve në bashkitë e vogla

Drejtorja e ISHP-së, Albana Fico deklaroi se pavarësisht uljes së rasteve me COVID-19 në mbarë vendin, vërehet një rritje e infektimeve në bashkitë e...

Komiteti Teknik i Ekspertëve merr vendimin,ja si do vijojnë vazhdim

Masat kufizuese në vendin tonë do vijojnë të mbeten në fuqi të paktën edhe për dy javë të tjera. Ky është vendimi i marrë...

EMA shpall vendimin përfundimtar për vaksinën AstraZeneca

Rregullatori i ilaçeve i Bashkimit Europian thotë se ka gjetur një "lidhje të mundshme" midis vaksinës kundër koronavirusit të kompanisë AstraZeneca dhe mpiksjet e...

Të moshuarit dhe mësuesit e vaksinuar! Më të lirë

Procesi i vaksinimit është shtrirë në gjithë vendin tonë, duke rritur kështu shpresën për rikthimin në realitet. Vaksinimi i grupeve më të rrezikuara si stafet...

KUJDES! Personat e prekur nga COVID-19 janë më të rrezikuar të preken nga këto sëmundje

Njerëzit e diagnostikuar me Covid-19 në gjashtë muajt e mëparshëm kishin më shumë të ngjarë të zhvillonin depresion, çmenduri, psikozë dhe goditje në tru,...

Vaksina kineze/ 56 vdekje në botë pas injektimit! Mjekët shprehin rezerva: Nuk dimë të dhëna mbi sigurinë

Sigurisht, ekspertët kinezë nxituan të konkludonin se ndodhitë nuk kishin të bënin me vaksinën në fjalë, por ato ulën ndjeshëm radhën e personave që...

Urdhri i Psikologut kërkon vaksinimin e menjëhershëm

Në ditën e sotme nëpërmjet  deklaratës së medias,Urdhri i  Psikologut ka kërkuar ti kushtohet  nje vëmëndje dhe punonjësve psikologë të  cilët aktualisht po  ushtrojnë ...

I riu shkon të mjekohet në QSUT dhe dhunohet nga mjeku: Më nxiu syrin (BISEDAT)

Qytetari Gerald Bajraktari ka denoncuar në emisionin “Stop” se në datën 6 Mars 2021, shkoi në urgjencën e kardiologjisë në QSUT, pasi iu ngrit...

Lajmet e fundit