KATEGORIA

SHENDET

Infektohen me COVID-19 shefi i komisariatit, shefi i krimeve dhe shefi i rendit

Infektohen me COVID-19 shefi i komisariatit, shefi i krimeve dhe shefi i rendit në komisariatin e Durrësit. Burime nga komisariati i policisë Durrës bëjnë me...

Imami Ahmed Kalaja del pozitiv me COVID-19

Imami i njohur Ahmed Kalaja ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi konfirmohet nga KMSH. Sipas të dhënave Hoxhë Ahmet Kalaja ndodhet në gjendje të mirë...

Situata me koronavirusin në Elbasan/ Me COVID mësues të gjimnazeve dhe edukatore

Mes personave të infektuar me Covid në qytetin e Elbasanit një është mësues në shkollën e mesme “Mahir Domi”. Burime bëjnë të ditur...

Faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit tek meshkujt

Meshkujt kanë inde të vogla të indeve të gjirit, ndonëse gjinjtë e një burri të rritur janë të ngjashme me gjinjtë e një vajze...

Zbuloni mënyrën se si përdoret Aloe Vera për shërimin e mishrave të dhëmbëve

Aloe Vera është një bimë me veti shumë të vlefshme për trupin tonë, pasi është anti inflamator shumë i rëndësishëm dhe një burim...

Ja nga ndryshon mënyra e plakjes tek femrat dhe meshkujt

Nuk ka më vend për të diskutuar se meshkujt dhe femrat kanë procese të ndryshme plakjeje. Gjenetika, mënyra e jetesës, ushqyerja dhe ambienti ndikojnë...

Del pozitive me Covid-19 infermierja, mbyllet materniteti në Peqin

Materniteti në Peqin është mbyllur pasi një infermiere rezultoi pozitiv për koronavirusin. Në karantinë janë futur edhe dy infermier që kanë kontakt me mua. Deri...

4 humbje jete/ Shifra të frikshme nga Covidi gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 4 pacientë nga koronavirusi: një 77 vjeçar dhe një 80...

Ja si mund të eleminosh celulitin në kushte shtëpiake

Celuliti gjithnjë ka qenë I bezdisshëm për njerëzit, kryesisht për gratë. Ai formohet pasi indet janë dobësuar dhe u lënë hapësirë njëri-tjetrit duke formuar...

306 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë! Ndërron jetë një 21-vjeçar nga Elbasani! Shuhet profesori

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri u regjistruan 306 raste të reja nga 1412 testime të kryera në të gjithë vendin. Situata e koronavirusit...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...