KATEGORIA

SHQIPERIA

Fillon riatdhesimi i grave dhe fëmijëve shqiptarë nga Siria

Ka nisur riatdhesimi i fëmijëve dhe grave shqiptare të bllokuar në kampin “Al Hol” të Sirisë. Lajmi është dhënë nga Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë,...

Bariu 25-vjeçar/”Jam i pasionuar me bujqësinë dhe blegtorinë”.

Xhuljano Mehmeti është 25-vjeçari nga fshati Poro i Vlorës që ka pasion bagëtitë. Në një kohë kur të rinjtë largohen nga Shqipëria, Xhuljano shprehet se...

Shpërndante drogë në sasi të vogla/Arrestohet 38-vjeçari

Policia e Shkodrës ka goditur një tjetër rast të tentativës për të shpërndarë lëndë narkotike në doza të vogla duke arrestuar 38-vjeçarin me inicialet...

306 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë! Ndërron jetë një 21-vjeçar nga Elbasani! Shuhet profesori

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri u regjistruan 306 raste të reja nga 1412 testime të kryera në të gjithë vendin. Situata e koronavirusit...

Ministrja e Drejtësisë: Do të mbyllet burgu i Zaharisë dhe do hetohet greva në burgun e Peqinit

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në Kuvend se vitin tjetër do të mbyllet burgu i Zaharisë në Krujë për shkak të degradimit. Ministrja...

Turqia “armatos” Shqipërinë me armën e sofistikuar

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vazhdojnë shifrat e frikshme. 1 nga Elbasani dhe 3 të tjerë humbën sot jetën nga COVID-19. 297 raste të reja

  Ministria e Shëndetësisë: 1375 testime, 116 të shëruar, 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit “Ju informojmë lidhur me...

Deti shkon në Hagë, “topi” në dorën e Metës! Çfarë thotë presidenti

Çështja e detit në kufirin Shqipëri-Greqi ka marrë “bekimin” e dy qeverive për të shkuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, por tashmë “topi” është...

Idrizi godet me shishe ekskordën e ministrit grek

Kryetari I PDIU-së gjatë mbërritjes së ministrit grek ka qenë në krye të protestës, gjatë së cilës nuk ka hezituar për të shkuar drejt...

Ministri i jashtëm grek pritet të vizitojë Tiranën të martën

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë ditën e martë Shqipërinë. Në takimet që ai do të zhvillojë me zyrtarë shqiptarët do të...

Lajmet e fundit

45-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur brenda kamionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në zonën e Rovigana në Monselice në Itali. Një 45-vjeçar shqiptar është gjetur brenda në kabinën e...

Berisha iu jep fund zërava! Zbulon nëse do të jetë kandidat për deputet

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të...

LAJM I FUNDIT/ Vetëvritet me armë zjarri 33-vjeçarja. Policia procedon 4 persona

Në rrugën “Ali Shefqeti”,Shkozë, në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe. Specialistët...

Shpërthim i fuqishëm në Turqi (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Paraprakishte mediat truke dyshojnë se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas...

OFL kërkon pasurinë ish-kryetarit të PS-së së Cërrikut

Kush është Llazar Bicja, kryetari i PS në Cërrik që Prokuroria e dënoi me 14 vite burgim se bashkëpunoi me bandidët për vrasjen e...

Dy djemtë dhe babai gjenden të vdekur në fermë

Një prani masive e policisë ka rrethuar fermën e një babai dhe dy djemëve të tij. Burrat që humbën jetën janë vëllezërit Diarmiud dhe...

Rrëmbyen vajzën 19 vjeçare të biznesmenit shqiptar/ Pas 20 vitesh arrestohet një prej autorëve

Një 19 vjeçare ishte rrëmbyer nga katër të dyshuar, të cilët për lirimin e saj kërkonin një shumë të madhe parash nga familja e...

644 gjoba për 24 orë/Maskat vendosen kryesisht mbrëmjeve

Vijon kontrolli i Policisë së Shtetit për monitorimin e mbajtjes ose jo të maskës nga ana e qytetarëve, në pothuajse të gjitha ambientet, jashtë...

E qëllojnë nga automjeti, tentativë për ‘eliminimin’ e 40-vjeçarit shqiptar në Itali

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku është tentuar të 'eliminohet' një 40-vjeçar shqiptar. Nga të shténat ai ka mbetur...

Habit NASA: Në Hënë ka ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike (Video)

Xhepat e vegjël të akullit në Hënë mund të sigurojnë mjaftueshëm ujë të pijshëm, oksigjen dhe karburant për raketat kozmike, të mjaftueshme për të...