KATEGORIA

SOCIALE

“Mos bini pre e mashtrimeve”, Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

Ambasada amerikane në Tiranë njofton të gjithë qytetarët që të mos bien pre e mashtrimeve për viza në këmbim të parave. Përmes njoftimit, ambasada amerikane...

Investigimi i BIRN: Shpenzimet e kurimit për COVID-19 po sakatojnë mirëqenien e familjeve shqiptare!

Mijëra familje shqiptare po vuajnë jo vetëm nga sëmundja COVID-19, e cila ka sakatuar ekonominë dhe ka shkaktuar deri më sot së paku 1681...

Sipas një studimi të ri 20.5 milionë vjet jetë janë humbur nga Covid!/ Ja çfarë shpjegimi japin studiuesit

Sipas shkrimit në revistën Anabel thuhet se, më shumë se 20.5 milionë vjet jetë mund të jenë humbur nga pandemia e koronavirusit në 81...

Qeveria dyfishon pagesën e ndihmës ekonomike deri në qershor. Pesë kategoritë që përfitojnë

Qeveria ka dyfishuar ndihmën ekonomike për disa kategori familjesh, me argumentin për përballimin e pandemisë, e cila ka 1 vit që ka filluar. Vendimi...

KLGJ pezullon nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha, u arrestua ditë më parë për korrupsion

KLGJ ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha, e cila u arrestua pak ditë më parë nga SPAK për korrupsion. Vendimi i KLGJ-së...

NJOFTIM I RËNDËSISHËM I UJËSJELLËS KANALIZIMEVE NË ELBASAN PËR NDËRPRERJEN E FURNIZIMIT ME UJË

Të nderuar qytetarë të Bashkisë Elbasan, Për shkak të kushteve të rënduara atmosferike dhe temperaturave të ulëta, Shoqëria Ujësjellës Kanalizime Elbasan ju bën me dije...

Elbasan/ Historia e një nëne që dhemb në shpirt. Pa shtëpi, pa të ardhura, e divorcuar, pa asgjë, po rrit me “thonj” tre fëmijë....

Historia e saj është e një nëne që dhemb në shpirt. Kur ishte ende vajzë mendonte një jetë krejt tjetër. Dashuri në çift, fëmijë...

Një Shën Valentin si asnjëherë tjetër, rezervohen buqetat para festës së të dashuruarve

Shkurti është nga më fitimprurërësit për luleshitësit, por një muaj si ky nuk është parë asnjëherë më parë në SHBA. Industria e luleve prej...

Ministria e Arsimit njofton të gjithë maturantët për datat e provimeve të vitit 2021

Ministria e Arsimit njofton të gjithë maturantët për datat e provimeve të vitit 2021. Në udhëzimin e publikuar nga Ministria e Arsimit bëhet me dije se...

Greqia njofton se do të hapë doganën e Kapshticës por me kusht

  Dogana e Kapshticës në kufi me Greqinë është në prag të rihapjes pasi që prej datës 7 dhjetor të vitit të kaluar nuk lejohet...

Lajmet e fundit