KATEGORIA

SOCIALE

Parashikimi i shkencëtarëve: Çfarë do ndodhë me martesat dhe lindjet pas pandemisë?

  Pasojat psikologjike të pandemisë së koronavirusit do të jenë të mëdha paralajmërojnë shkencëtarët. Ato mendojnë se për këtë arsye, ajo që do të shohim...

Komuniteti LGBT/ Kërkon të drejtën për të birësuar fëmijë

Komuniteti LGBT i ka drejtuar një letër Ministrisë së Drejtësisë, ku kanë shprehur kërkesën e tyre për të pasur të drejtën e birësimit edhe...

Gruaja shtatëzane sulmohet nga 10 qenë

Një grua shtatzënë nga Prishtina është sulmuar mëngjesin e sotëm nga qentë endacakë, pasi po kthehej nga çerdhja e fëmijëve në shtëpi. Ajo ka...

Gati ndryshimet e reja në Kodin Rrugor. 9-fishohet gjoba për celularin në makinë, në motor me jelek fosforeshent pasi perëndon dielli

Jelek fosforeshente me detyrim për motoristët, 9-fishim i gjobës për përdorimin e celularit, gjoba këshilluese për shkeljet pa pasoja janë ndër risitë e propozuara...

17-vjeçarja: “Më tha se do të më therte vëllain nëse ndahesha prej tij.”

Një 17-vjeçare nga Tirana ka rrëfyer se prej një viti ishte nën presionin psikologjik, dhe jo vetëm, nga një bashkëmoshatar i saj, me të...

LAJM I FUNDIT/ UT merr vendimin për studentët: Vitet e para mësim në auditore, të tjerët edhe online, në rast se dikush preket nga...

Në një kohë kur nuk ka një protokoll të qartë nga Ministria e Arsimit dhe e Shëndetësisë, Universiteti i Tiranës ka marrë disa vendime...

Kryeministri paralajmëroi pushim për të paaftët, prefekti i ri në Elbasan, Klevis Xhoxhi, mbledh drejtorët. Ja çfarë u kërkua

Prefekti i ri i Elbasanit, Klevis Xhoxhi, menjëherë pas marrjes së detyrës, ka zhvilluar një takim me disa prej drejtorëve të institucioneve më të...

Ndryshon leja e qarkullimit për drejtuesit e automjeteve. Çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës. Dokumenti

Shumë shpejt drejtuesit e automjeteve do të kenë një leje të re qarkullimi. Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit...

Ambasada shqiptare njoftim të rëndësishëm për emigrantët në Greqi për dokumentat e identifikimit

Ambasada Shqiptare në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me të gjithë emigrantët që kanë aplikuar për t’u pajisur me dokumente...

Miratohet rritja e pagës minimale në 30 mijë lekë

Qeveria shqiptare ka miratuar rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë. Ajo u vendos në Këshillin Kombëtar të Punës në mbledhjen e sotme...

Lajmet e fundit

Parashikimi i shkencëtarëve: Çfarë do ndodhë me martesat dhe lindjet pas pandemisë?

  Pasojat psikologjike të pandemisë së koronavirusit do të jenë të mëdha paralajmërojnë shkencëtarët. Ato mendojnë se për këtë arsye, ajo që do të shohim...

Si ndryshoi jeta e Luana Vjollcës pas përndjekjes së djalit misterioz, tani shfaqet kudo me truprojë (fotot)

Moderatorja Luana Vjollca e ka marrë seriozisht çështjen e sigurisë së jetës, pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje. Vetëm Luana ka...

Sot e pranon/Jozefina Topalli pjesë e “Lëvizjes për ndryshim”.

Ditën e sotme ish-numri dy i kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, pranoi që do të bëhej pjesë e "Lëvizjes për ndryshim”, një projekt i...

Situata me koronavirusin në Elbasan/ Me COVID mësues të gjimnazeve dhe edukatore

Mes personave të infektuar me Covid në qytetin e Elbasanit një është mësues në shkollën e mesme “Mahir Domi”. Burime bëjnë të ditur...

U tha se “u pushtua nga djalli”, gjendet 26 vjeçarja e humbur

Ekipi i vullnetarëve për gjetjen e të humburve ka arritur ta gjejë Egzona Feratin- 26 vjeçare, e cila ishte zhdukur nga data 19 tetor....

299 raste të reja me covid/ Vdekje në Elbasan dhe Gramsh

Në 24 orët e fundit janë shënuar 299 raste të reja me Covid-19 në vendin tonë nga 1315 testime të kryera në total ....

Aksident/ Humbet kontrollin e drejtimit, 19-vjeçarja mbetet e dëmtuar

Një makinë ka dalë nga rruga në aksin Lushnjë-Rogozhinë, dhe si pasojë është dëmtuar drejtuesja e mjetit dhe pasagjerët. Aksidenti ka ndodhur në orën 14:30 ...

Tornado e fuqishme në Gjirin e Lalzit/ Fenomen i pazakontë

Moti i keq me vranësia dhe reshje shiu që përfshiu pjesën më të madhe të vendit gjatë ditës së sotme ka sjellë  fenomene të...

Shpërthen në flakë makina/Policia tregon shkakun

Një makinë ka shpërthyer mbrëmjen e djeshme te Kthesa e Kamzës, ndërkohë që ishte e parkuar. Nga hetimet paraprake rezulton se shkak i shpërthimit të...

Shpërndante drogë në sasi të vogla/Arrestohet 38-vjeçari

Policia e Shkodrës ka goditur një tjetër rast të tentativës për të shpërndarë lëndë narkotike në doza të vogla duke arrestuar 38-vjeçarin me inicialet...